Pri plánovaní a realizácii nového domu alebo moderného bytu mnohí snívajú o rodinnom krbe. Odpradávna spájal rodinu a vytváral teplo domova. Už pri jeho vyslovení a predstave sa nám uvoľňuje myseľ a snívame. Je všeobecne známe, že pohľad do horiaceho krbu uvoľňuje a regeneruje človeka. Už starodávne filozofie a najmä východné medicínske učenia ho odporúčali na efektívnu relaxáciu. Samotný krb v dnešnej modernej dobe plní niekoľko funkcií naraz. Vyhrieva náš interiér, je dizajnový prvok a vytvára pocit domova.

fireplace-558985_640

Existuje veľa druhov domácich krbov a ich obkladov. Krby sú dnes možné aj na elektrický pohon, prípadne bio formy krbov, ale aj klasické na tuhé palivo alebo plynové krby. Obklad okolo krbu, jeho správna voľba je nemenej dôležitá ako samotná architektúra krbového zariadenia. Má nielen estetickú funkciu, ale pomáha aj chrániť steny a okolitý priestor pred prehriatím. Možnosť voľby kameňa, žuly, mramoru alebo ónyxu je výhradne na vkuse zákazníka. Každý z ponúkaných obkladov krbu dodá Vášmu priestoru elegantný a jedinečný pocit. Kamenný obklad je vyrobený z viacerých druhov kameňa. Dnes sú najviac žiadané prírodné materiály s vysokou tvrdosťou, odolnosťou a minimálnymi nákladmi na ich údržbu.

salon-4231458_640

Z nespočetného množstva kombinácii farieb a druhov kameňa si určite vyberie každý zákazník. Vždy je dôležité skĺbiť estetické cítenie a funkčnosť. Takisto rozmer priestoru, kde sa krb s obkladom nachádza. A takisto aj jeho účel použitia. Odborné rady profesionálov a architektov Vám ponúknu optimálne riešenie. Použitím krbových obkladov dokážete vyrobiť elegantné sídlo s mramorovým obkladom ale aj prírodné vidiecke ohnisko pre priateľov s prírodným teplým obkladom.

7.3.2020