Vieme, že náš spánok niekedy nebýva ideálny a má od tohto pomenovania ďaleko. Horšie to ale je, ak takýto stav pretrváva a nevieme si nájsť ten vyhovujúci komfort. Posteľ vyzerá byť relatívne v poriadku, miestnosť je vyvetraná,… príčinou tak môže byť práve matrac.

Áno, práve táto súčasť dokáže byť v danom smere podstatným faktorom. Kvalita alebo naopak nekvalita matraca, jeho životnosť a súčasný stav môžu byť „skrytým“ problémom alebo naopak riešením. Riešením ideálne v prípade, ak sa rozhodneme pre nové pružinové matrace, čo sa vlastne radia k tým najznámejším vďaka schopnosti dlhodobo si uchovávať svoj tvar a dobrým ortopedickým vlastnostiam.

Žena, aziatka

Otázka vhodného výberu však nie je v tomto prípade taká jednoduchá, pretože matrac sa musí prispôsobiť ideálne konkrétnemu záujemcovi a celá vec tak dokáže byť silne individuálna.

Pes, posteľ

V skratke to, čo vyhovuje jednému, nemusí vyhovovať tomu druhému, avšak sú tu samozrejme niektoré body, ktoré sa zhodujú a uvíta ich asi každý. A to matrace s dlhou životnosťou a tie, čo si uchovávajú svoju tvarovú stálosť. To sú v danom smere asi najdôležitejšie faktory, no treba sa orientovať napríklad aj na ich stupeň tvrdosti,  na ich poťah a jeho materiál, no a bodom záujmu je určite aj cena a jej prístupnosť.

4/5 - (2 votes)

4.3.2020