Ak chcete dobre zabaliť nejaký menší predmet a nechcete, aby ho kuriér poškodil prepravou, zabaľte ho do bublinkovej obálky. Tá vám zaistí bezproblémovú prepravu ku kupujúcemu. Každá ušetrená minúta sa s rastúcim množstvom balíkov spočítava. Čas ušetrený vďaka optimalizáciám v balení potom možno využiť na zvýšenie kvality baliaceho procesu, úsporu nákladov alebo zvýšenie kapacít expedície. Sklamaný zákazník je zákazník, ktorý sa už nikdy nevráti.

bublinkova obalka

Balenie a logistika sú posledným krokom vedúcim na dokončenie úspešného nákupu, za to môžu zásadne ovplyvniť úspech celej transakcie a spokojnosť zákazníka. Ako teda ušetriť čas, správne a efektívne zabaliť tovar a ešte si nepokaziť reputáciu u zákazníkov? Je nutné sa zamyslieť nad veľkosťou odosielaného tovaru. Je nutné baliť malý tovar do krabice, či na to stačí obálka? Potrebujete využívať extra lepiacu pásku, či stačí obálka so samolepiacim pásikom? Možno eliminovať niektoré nástroje na balenia ako odlamovacie nože, rezačky a zatvárače kartónov. Môžete váš tovar zabaliť bez výplne? Nie je vždy nutné na balenie zásielok používať krabice. Ak posielate menší tovar, stačí na to bublinková obálka. Je to veľmi jednoduché. Bublinková obálka je ľahká a dostatočne ochráni váš posielaný tovar.

bublink obalka

Na rozdiel od krabice nebudete musieť skladať dno, následne ho lepiť, používať výplň, uzatvárať veko a oblepovať krabicu lepiacou páskou. Postačí vám len strhnúť lepiacu pásku a prilepiť ju na obálku. Aké jednoduché. A ušetrí vám to čas aj peniaze. Predsa odoslanie zásielky v bublinkovej obálke vyjde podstatne lacnejšie, ako odoslanie veľkého balíka. Existuje aj tovar, ktorý je potrebné aj v samotnej krabici zabaliť zvlášť, aby sa nepoškodil už pri prevoze. Tovarom môžu byť taniere, poháre, fľaše či krehké bytové doplnky. Na takýto typ tovaru použite bublinkovú fóliu s lepiacim pásikom. Bublinkové vrecká môžete použiť na tovar s neštandardným tvarom či veľmi krehký tovar.

27.3.2020