Trápi vás predčasná alebo príliš rýchla ejakulácia? Jednou z prirodzených možností, ako môžete tento problém zmierniť, je aj špeciálne cvičenie. S liekmi na oddialenie ejakulácie Forcex a pomocou cvičenia to dokážete zvládnuť. Samotné cvičenie však samozrejme nie je jediným spôsobom riešenia problému. Na ejakuláciu majú vplyv aj ďalšie okolnosti a faktory, napríklad aktuálny zdravotný stav močovej a pohlavnej sústavy, keďže zápaly a infekcie tento problém zhoršujú. Oproti iným poruchám v sexuálnej oblasti však práve predčasná alebo príliš rýchla ejakulácia patrí do tej kategórii problémov, ktoré sa cvičením dajú ovplyvniť. Práve preto sa v tomto článku zameriam na všetky najznámejšie cviky a techniky na oddialenie ejakulácie.

sklamanie pri sexe

Cviky na oddialenie ejakulácie: čo to je a prečo ich cvičiť
Cviky na oddialenie ejakulácie sú určené na podporu predĺženia erekcie a na zlepšenie kontroly nad orgazmom. Ide o cvičenia týkajúce sa buď priamo penisu, alebo svalstva či precvičovania vzrušivosti tak, aby muž menej intenzívne vnímal sexuálne dráždenie. Cviky na oddialenie ejakulácie slúžia na problémy s príliš rýchlou alebo predčasnou ejakuláciou spôsobenou vysokou vzrušivosťou či nadmerným libidom Môže ísť o cviky určené na penis, prípadne aj na jeho okolie či svaly panvového dna. Cieľom cvičenia je v prvom rade zlepšiť odolnosť muža voči sexuálnemu dráždeniu, v druhom rade naučiť ho lepšie kontrolovať svoje vzrušenie. Pokiaľ ide o ejakuláciu, tá je prirodzenou súčasťou sexuálneho vzrušenia. V prípade, že ale príde k ejakulovaniu do 1 či 2 minút od začiatku sexuálnej stimulácie, nejde o úplne zdravý stav. Za príliš rýchlou ejakuláciou môžu byť problémy s uzdičkou, ale napríklad aj niektoré zápaly penisu. Ak ide len o vysokú vzrušivosť, tento stav je možné ešte kontrolovať.
Práve to je úlohou cvikov, ktoré majú zároveň aj ďalšie účinky. Niektoré z nich pomáhajú na lepšie prekrvenie penisu a pôsobia teda nielen na ejakuláciu, ale aj na zlepšenie stoporenia či predĺženie erekcie. Rovnako tak sú niektoré cviky, napríklad Kegelove, pozitívne aj na stav svalstva panvového dna, ovplyvňujú teda aj správne fungovanie prostaty. Cviky môžete využívať aj pri predohre pred pohlavným stykom a oživiť si tak sex, najmä pokiaľ ide o tie, ktoré sa môžu vykonávať vo dvojici s partnerkou

vášeň
Pre koho sú určené cviky na oddialenie ejakulácie a kedy ich cvičiť
cvičenia sú určené pre všetkých mužov, ktorí majú problém s príliš rýchlou ejakuláciou. Neexistuje obmedzenie ohľadom veku či zdravotného stavu, mnoho cvikov je technicky jednoduchých. Niektoré sú navyše určené pre dvojicu, takže ich možno skúsiť aj s partnerkou.
Cviky na predčasnú ejakuláciu ale ocenia aj tieto skupiny ľudí.  Muži, ktorí chcú zlepšiť kontrolu nad svojou erekciou a jej dĺžkou, najmä vtedy, ak im erekcia zvykne rýchlo ochabnúť. Muži s problémami s únikom moču, niektoré cviky totiž môžu zlepšiť aj kontrolu svalstva zadržiavajúceho močenie. Tí muži, ktorí majú problém s prostatou, nakoľko niektoré cviky posilňujú aj svalstvo panvového dna, ktoré vplýva na veľkosť a funkčnosť prostaty. 

29.3.2020