V dizajne a konštrukcii sú (posuvné) sklenené dvere Lmmont.sk, terasové dvere alebo dverná stena veľkým skleneným okenným otvorom v štruktúre, ktorá poskytuje prístup dverí z miestnosti von, čerstvý vzduch a dostatok prirodzeného svetla. Posuvné sklenené dvere sa zvyčajne považujú za jednu jednotku zloženú z dvoch panelových častí, z ktorých jedna je pevná a druhá sa otvára. Napríklad sklenené vreckové dvierka veľkosti steny majú jeden alebo viac panelov, ktoré sú pohyblivé a zasúvajú sa do vreciek na stene, čím úplne zmiznú pre „dokorán“ zážitok z vnútorného a vonkajšieho priestoru. V Európe a Severnej Amerike sa posuvné sklenené dvere stali obľúbeným prvkom predvojnovej medzinárodnej architektúry.

dvere

Ako vzor slúžia posuvné dvere tradičnej japonskej architektúry Shji a Fusuma. Stali sa pravidelným prvkom výstavby obytných budov a budov pohostinstva v mnohých oblastiach a krajinách vďaka povojnovému stavebnému boomu v modernistických štýloch a súčasných štýloch v polovici storočia, ako aj vďaka prímestským domom v štýle rančov, viacbytovým domom a siete hotel-motel. Posuvné sklenené dvere sú bežné v hotelových izbách, kondomíniách, apartmánoch a rezidenciách v južnej Európe a Spojených štátoch; pre prístup na horné balkóny; pre obrovské výhľady von – viac prirodzeného svetla dovnútra; a zlepšiť prívod čerstvého vzduchu. Okrem toho sa posuvné sklenené dvere v niekoľkých regiónoch často používajú ako dvere medzi domácimi interiérmi a dvorom, terasou, balkónom, terasou, záhradou, dvorom, grilom alebo bazénom. V tejto súvislosti sú často označované ako terasové dvere.

dvere

Používajú sa aj v interiérovom dizajne, aby poskytli zvukotesné a zároveň vizuálne dostupné súkromné kancelárske priestory, ktoré sú bežné na pracoviskách a v predajniach áut. Rámy posuvných sklenených dverí sa bežne skladajú z dreva, hliníka, nehrdzavejúcej ocele alebo ocele, pričom posledná z nich je najodolnejšia. PVC-plast je najbežnejším materiálom. Oceľové valčeky, ktoré kĺžu po dráhe, a uzamykacie mechanizmy sú najčastejšie potrebné náhradné diely pre pohyblivo-posuvné časti dverí. Sklo vo dverách môže byť inštalované buď zvonka alebo zvnútra, pričom posledné menované predstavuje možnosť s vysokou bezpečnosťou v závislosti od špecifikácií výrobcu. V súlade s predpismi o úspore energie a znížením hluku sú posuvné sklenené dvere zvyčajne dvojité zasklené a často ošetrené proti UV žiareniu. Zvyčajne nemajú žiadne stĺpiky, pokiaľ sa nepokúšajú pôsobiť ako súčasť obnoveného architektonického štýlu a potom často používajú „nacvakovacie“ umelé mriežky.

11.12.2021