Obdobie dovoleniek väčšina z nás trávi oddychom. Či už aktívnym alebo pasívnym. Keďže mnohí v práci denno-denne pracujeme s počítačom a mobilný telefón taktiež málokedy pustíme z ruky, počas dovolenky by sme sa používaniu práve týchto zariadení chceli čo najviac vyhnúť. Elektronika vo všeobecnosti, od počítača po televízor, nás určitým spôsobom unavuje a odoberá nám energiu. Preto veľakrát volíme taký druh dovolenky, kde si môžeme urobiť digitálny a elektronický detox. Niektorí idú až do takých extrémov, kedy volia úplný únik od civilizácie. Na chate v horách, na lodi, či v karavane na opustenej pláži človek môže zrelaxovať a prísť na iné myšlienky, okrem práce a povinností. Moderná civilizácia nás ale naučila byť závislými na moderných výdobytkoch, ktoré nám uľahčujú život. Keď si nemôžeme zabehnúť do kaviarne na kávu, prejsť sa po nákupnom centre, skontrolovať sociálne siete alebo si pozrieť doma televízor, akoby sme ani nežili. Zdá sa nám, že v podstate nás ani nič iné nebaví a bez komfortu modernej doby zažívame nudu.

Dovolenka

A hlavne, návrat do čias minulých, kedy elektrina v každej domácnosti bola neznámy pojem, si vieme ťažko predstaviť. Uvariť si vodu na čaj v rýchlovarnej kanvici namiesto zohrievania vody na ohni, je výhoda, ktorá nám vie ušetriť kopec času. Ten zase môžeme investovať do iných aktivít. Ako si teda užiť dovolenku s čo najmenšou nutnosťou byť závislí od elektroniky a zároveň sa úplne nevzdať praktických každodenných pomocníkov? Môžete mať oboje z dvoch svetov.

Mobil

Televíziu si kľudne môžete dopriať aj na chate v horách. Variť večeru taktiež nemusíte výlučne na otvorenom ohni. Gps v aute je tiež dobrá vec a niekedy vám môže zachrániť dovolenku. Všetky tieto elektronické zariadenia ale nebudú fungovať v podmienkach, ktoré pre ne nie sú určené. Doma na Slovensku zapojíte všetko bez problémov do elektrickej siete. Ale čo v aute, na lodi, karavane alebo v zahraničí? Tu vám určite výborne poslúži menič napätia 12v 220v. Vďaka meniču napätia 12v 220v šikovne zapojíte elektroniku kdekoľvek, aj bez potreby klasickej elektrickej zásuvky.

16.7.2021