Prakticky to, že pod vplyvom únavy po celom dni alebo možno pod vplyvom ťažšieho či stresového obdobia nemáme práve chuť a ani silu k intímnym radovánkam, je niekedy pochopiteľné. Pochopiteľné, ale nie práve želané a niekedy sa s takýmto stavom stretávame možno častejšie, než by sme chceli. A v nejednom prípade sú faktorom tiež začínajúce problémy so slabou erekciou u mužov. A o to je to frustrovanejšie, ak sa príznaky erektilnej dysfunkcie prejavujú čoraz pravidelnejšie. V takom prípade je možno čas zájsť za lekárom a požiadať o tabletky na predpis, prípadne zvoliť voľne dostupné pripravky na erekciu s prírodným zložením. Ale všade sa samozrejme stretnete tiež s pomerne bohatými radami o tom, ako zlepšenie dosiahnuť úplne prirodzenou cestou.

Poukladané sviečky v tvare srdca

Ak nevravíme o organickom a zdravotnom ochorení, ktoré si vyžaduje odbornejšiu liečbu, potom svoju úlohu v nemalej miere zohráva aj naša psychika alebo detaily, čo sa podpisujú pod dočasnú neschopnosť. Základom napríklad bolo, je a bude, vsadiť najskôr na príjemnú atmosféru a takisto si dopomôcť erotickou fantáziou či vhodnou predohrou. S hlavou plnou povinností, stresov a s uponáhľanosťou je v podstate logické, že kvalitný sexuálny pôžitok sa nemôže dostaviť. Rovnako môžu negatívne vplývať myšlienky nad zlyhaním a nad tým, že dostatočne neuspokojíme svoju partnerku. A aj tieto by mali ísť z hlavy preč a nechať veci plynúť príjemným spôsobom.

K lepšej nálade si ale niekedy musíme dopomôcťtým, že si napríklad nájdeme čas na pohyb. Stačí prechádzka, v prípade záujmu beh alebo bicykel. Pohyb tvorí hormóny šťastia, zabíja stres a napomáha k tvorbe zdravej hladiny testosterónu.Po takejto aktivite je pravdepodobná zvýšená chuť na sex.

Zamilovaný pár, nohy

Takisto nie je vhodné „ísť na vec“ s prázdnym žalúdkom, naopak však ani preplnený so smaženými dobrotami. Základom je plný žalúdok, avšak ideálne z ľahko stráviteľnej stravy a nesmie chýbať ani príjem tekutín.

27.2.2020