Vchodové dvere vo vašom byte či dome sú jedným z najdôležitejších bezpečnostných prvkov. Je potrebné brať ohľad najmä na zaistenie domácnosti. Práve preto sa čoraz viac využívajú hliníkové dvere, ktoré kladú na bezpečnosť najväčší dôraz. V čom sú hliníkové dvere také výnimočné a aká je cena za tento novodobý hit?

Hliníkové dvere

Ak by ste čakali pod pojmom hliníkové dvere, studený, nemoderný výrobok, opak je pravdou. Hliníkové dvere dnes môžete mať už v rôznych farbách, štýloch a veľkostiach. Je len na vás ako základ dverí doladíte. Rôzne aplikácie, prvky, kľučky, sklá dodajú vašim dverám osobný charakter. Hliník je ako na oknách tak aj na dverách jedným z najčastejšie používaným materiálom, ktorý má výborné vlastnosti a pôsobí moderne a neutrálne. Hliník začal byť používaný najmä kvôli jeho izolačným vlastnostiam. Výborne zabraňujú rušnosti a vykazujú vysokú odolnosť voči vzduchu, vode či úniku tepla. To sa odzrkadlí na ročnom zúčtovaní energií, ktoré vás milo prekvapí.

Aj napriek množstvu izolačných a bezpečnostných vrstiev, hliníkové dvere sú mimoriadne ľahké a preto je ich výhoda aj v budovách s veľkoplošnými dverami. Hodia sa ako do rodinného domu, tak aj do firiem, fabrík či iných nebytových priestorov.

Hliníkové dvere

Je zrejmé, že za vyššiu kvalitu v podobe hliníkových dverí zaplatíme vyššiu sumu ako v prípade drevených či plastových prevedeniach. Finálna cena hliníkových dverí je však variabilná. Závisí od vlastností dverí, ktoré požadujete, veľkosti dverí a bezpečnosti. Cenovú ponuku je možné vyžiadať osobitne. Po vyplnení vašich požiadaviek vám pripravia cenovú ponuku na mieru. Pokiaľ riešite otázku nových dverí, nedívajte sa len na cenu. Poraďte sa s odborníkmi a zistite si všetky výhody aj nevýhody rôznych typov. Investíciu do kvalitných, bezpečných dverí nebudete nikdy ľutovať a budete spávať spokojný, s pocitom, že vám nič nehrozí.

1.9.2021