Nákupmi človek stráca kopu času. Oveľa viac tí ľudia, ktorí nakupujú radi a berú to ako relax alebo oddych po pracovnom týždni plnom starostí a nervov v práci. Ja sa medzi týchto ľudí nezaraďujem a som na to patrične hrdá, pretože v momentálnej situácii našej matky zeme nie je vhodné, aby sme stále nakupovali nejaké veci, pretože ich už aj tak máme neskutočné množstvo. Treba si to uvedomiť a začať proti tomu bojovať Vedomé nakupovanie ďalších nových vecí nie je dobrá cesta ku krajšej a zdravšej planéte.

výprodej.png

Televízny program Nákupné maniačky

Určite ho všetci poznáte. Aspoň z počutia. Keď som bola mladšia, tak som chcela patriť medzi tie slečny, ktoré tam nakupujú. Chcela som, aby prišla ku nám televízia a ja by som mohla prezentovať môj skromný šatník. Dokonca som si popresúvala v izbe nábytok a vytvorila som si ako keby taký šatník, kde som sa prezliekala a skúšala si nové outfity, ktoré som si potom mohla na druhý deň obliecť.
No ako som rástla, sa ku mne dostali správy o tom, že najlepšia záchrana našej planéty spočíva v tom, že budeme nakupovať len nevyhnutné veci a ostatné vedome odmietneme. Istá forma minimalizmu. Vtedy to ešte nebolo také úspešné, ale mňa to riadne zaujalo. Možno práve preto, že o tom ešte vtedy nikto tak verejne nehovoril, ale ja som si našla k tomu cestu.

nákupní tašky.png

Zistila som, že tento program – nákupné maniačky nie je nič svetu prospešné, skôr naopak. Nakupujú veci – oblečenie, majú ho v skrini stovky a pritom si obliekajú stále tie isté obľúbené kúsky, ktoré sú proste ich najobľúbenejšie. Tak to má snáď každý človek.
Tak sa potom spýtam na čo je dobrý takýto televízny program? Aby lákal mladé dievčatá, ktoré chcú byť ako dané slečny. Mať plné šatníky nádherných vecí, ale obliekať si iba minimum, no to vám už nikto takto verejne nepovie. To naozaj chceme vychovať z dnešnej mládeže? Je to na zamyslenie. Dnes sa už dostali na verejnosť také témy ako je odmietanie nakupovania alebo skôr vedomé nakupovanie alebo redukcia plastov… Som za to rada, ale je to zase také klišé až, že už to nie je až taká výzva..

3.7.2019