Takisto v osvetlení nastala oceniteľná revolúcia. Svetelné produkty svietia úspornejšie, efektívnejšie a sú ekologické. A tieto vlastnosti sú najúčinnejšie v prípade LED svetiel.

Môže za to predovšetkým fakt, že k svojmu žiareniu používajú diódy, konkrétne svetlo emitujúce diódy- Light Emitting Diode, od čoho je vlastne odvodená aj ich skratka. Prečo sa tešia popularite, to je hlavne dôvod, akým sú ich úsporné vlastnosti, domácnostiam a podnikom prinášajú o vyše 80 % efektívnejšiu úsporu, než klasické žiarovky.

šťastný, žiarovka

Dióda spotrebuje k žiareniu minimum elektrickej energie. V tomto prípade sa nemusia žiarovky ani rozohrievať a energia sa spotrebováva efektívnejšie- do tepla sa odvádza minimum, veľká časť spotrebovanej elektrickej energie sa v tomto prípade ihneď mení na svetlo.

Používanie svetlo emitujúcich diód ako zdrojov žiarenia v týchto svetlách prinieslo prevratné zmeny. Rozdiel je teda následne aj v tom, koľko takéto led svetla LEDprodukt.sk vydržia svietiť, resp. akú majú životnosť. Uvádza sa pri nich životnosť asi 50 000 hodín, čo je opäť výrazne viac, než u klasických žiaroviek.

Pri ich špecifickom výbere do konkrétnych miestností sa hladí hlavne na farbu a teplotu svetla. Na údaje udávané v Kelvinoch s hodnotami zvyčajne od 3000K do 6000 K. Na výber máme tieto možnosti:

diódy, lampa

Okrem led žiaroviek s rôznym typom závitov nám kategória LED svetiel ponúka tie najrôznejšie typy produktov. Patria sem aj reflektory, trubice, panely a mnohí z vás už možno vedia, že aj led pásiky. Úsporné osvetlenie v podobe pásikov, ktoré sú zo spodnej časti samolepiace. Môžu mať klasické biele diódy, ale aj farebné a v takom prípade sa najčastejšie využívajú k dekoráciám.

15.6.2021