Ak máte nejakú zručnosť, radi pečiete, vyrábate, ste dobrí v kreslení: je to ako keby ste vlastnili zlatú baňu. Využite svoje schopnosti a získajte vedľajší príjem, ktorý obohatí váš rozpočet a dodá vám väčšiu sebadôveru. Samozrejme nie každý je zručný ale šikovnosť a pracovitosť môže byť rozhodne dobrou devízou do budúcnosti.
Skúste postupovať podľa jednotlivých krokov v tomto článku a možno sa stane vo vašom živote obrat, ktorý neočakávate:

umělec
 
1) Dajte vedieť o svojich schopnostiach. Vytvorte si svoju webovú stránku alebo využite inzertný portál a uveďte v inzeráte aké práce môžete vykonávať (domáce opravy, inštalatérske práce, upratovanie, čistenie okien, pečenie atď), akú sumu si za to účtujete a kedy ste k dispozícii.
Nezabudnite uviesť kontaktné údaje, vaše telefónne číslo alebo e-mailovú adresu.
 
2) Vytvorte si potencionálnu zákaznícku základňu. Hovorte najskôr zo svojimi susedmi či priateľmi. Povedzte im o svojej situácii, že potrebujete peniaze a ste ochotní im pomôcť s ľahkými prácami v domácnosti či záhrade.
Súčasne ich môžete požiadať aby vás doporučili svojim známym ak boli s vami nadmieru spokojní.
 
3) Nepýtajte za svoju odvedenú prácu premrštenú sumu.Hlavným dôvodom prečo by si mali zákazníci objednať práve vás, že stojíte menej než profesionálna služba. Je lepšie začať skôr s nižšou sadzbou a pracovať kvalitne.
Neskôr keď sa vám zákaznícka základňa rozšíri zarobíte omnoho viac.
 
4) Pracujte spoľahlivo a profesionálne.Vždy majte čisté oblečenie a úsmev na tvári. Aj toto vás „predáva“ a robí vám dobrú reklamu. Alebo si vypracujte svoj vlastný štýl, svoje logo, slogan alebo vizitky zo stručným prehľadom svojich ponúkaných služieb.
Buďte ochotní robiť aj prácu cez víkendy a po večeroch.
Reagujte rýchlo na hovory a telefonáty.

pečení
 
5) Prineste si vlastné vybavenie.Ak robíte nejakú špecializovanú činnosť a zákazník vhodné nástroje nevlastní, neváhajte si doniesť vlastné. Ťažšie veci ako napríklad kosačka na trávu či lešenie alebo rebríky, ktoré len tak ľahko neviete prepraviť nechajte doma ale nezabudnite uviesť, že ich máte k dispozícii.
Neakceptujte prácu, o ktorej viete, že nie je vo vašich silách ju dokončiť.

26.4.2023