Jeden rodinný účet alebo dva oddelené účty súkromne pre manžela a pre manželku? Čo vy na to? Aký máte názor? Aby som vám uľahčila rozhodovanie, spísala som pre vás výhody jedného rodinného účtu:

vzorec

1.       Menej sporov, hádok
Keď majú páry/rodiny oddelené účty často vedú siahodlhé diskusie o tom, kto bude koľko prispievať na nájomné alebo podobne, či sa to bude deliť presne na polovicu alebo skôr podľa toho, kto koľko zarába. Pri jednom spoločnom účte nič takto riešiť nemusíte, pretože príjmy sa nedelia na moje a tvoje, ale sú spoločné. Takže nájomné, hypotéka alebo proste všetky výdavky idú z jedného účtu a aj peniaze, ktoré tam ostanú sú vaše spoločné.

2.       Ste jedna rodina a máte spoločné financie
Váš majetok je predsa po vstupe do manželstva tiež bezpodielový. Takisto je aj váš účet. To, čo na ňom máte môžete užívať spoločne a s rozumom. Myslím, že ste dvaja rozumní ľudia a určite sa budete vedieť dohodnúť, keď si budete chcieť niečo kúpiť.

3.       Neujde vám
Veľa ľudí si necháva svoj súkromný účet práve preto, že keby sa náhodou rozhodli odísť od svojho partnera, aby mali nejaké peniaze na začiatok. No takto by ste nemali uvažovať, pretože to, čo vysielate do vesmíru sa vám aj vráti. Takže tie peniaze budete naozaj potrebovať. Do manželstva predsa vstupujete s tým, že bude jedno a na celý život. Tak sa správajte.

4.       Keď bude nejaký problém, hneď to zistíte
Isto si všimnete, že z vášho spoločného účtu miznú veľké čiastky peňazí a to už by u vás mala blikať kontrolka, že sa niečo deje. Keby mal váš partner svoj súkromný účet nezistili by ste to len tak ľahko, možno až po dosť dlhej dobe, keď by už nemal takmer žiadne finančné prostriedky.

karta

5.       Platby za účet
A plynie z toho ďalšia skvelá výhoda a tou je, že nemusíte platiť dva krát za účet. Keby ste mali súkromné účty každý z vás by si platil mesačne od troch do deviatich eur za účet. Ak ho máte spoločný, táto suma sa vám vydelí dvomi, alebo dokonca vôbec nemusí byť. Pretože ak v banke splníte rôzne podmienky, čo sa vám určite podarí, keďže na účet chodia dva príjmy, tak nemusíte platiť za účet.
Konečné rozhodnutie je však na vás. Samozrejme na vás oboch ako sa dohodnete. 

26.4.2023