Väčšina ľudí chodí na nákup vždy keď niečo potrebuje. No to je nesprávny postup nakupovania. Ak chodíte príliš často na nákup do supermarketu, len pre niečo čo momentálne potrebujete, tak robíte chybu. Vždy kúpite aj niečo iné, nie len to čo potrebujete, hlavne ak máte so sebou deti. Deti si vždy vyprosia nejakú hračku, sladkosť alebo úplne inú hlúposť, ktorú by ste mu za žiadnych okolností nekúpili. No snažíte sa urýchliť nákup a vyhnúť sa detským scénam v obchode, preto to svojmu dieťaťu kúpite, aby ste mali pokoj. Takto sa váš účet navýši. Preto je najlepšie chodiť do obchodu bez detí a v kľude.

obchod

Taktiež sa odporúčajú menej časté ale väčšie nákupy. Nakupujte väčšie balenia, ktoré vám vydržia dlhšie a viac sa oplatia. Nikdy nepozerajte na celkovú cenu ale na cenu za jeden kus, ktorá je napísaná malým písmom pod celkovou cenou. Ak je cena za kus pri väčšom balení nižšia, tak to kúpte a ušetríte. Ak máte radi niektoré potraviny, ktoré patria k drahším, nezúfajte. Každá potravina má svojho „dvojníka“, vždy sú veľmi podobné potraviny, len pod inou značkou a rozdiel je aj v cene. Nakupujte tie lacnejšie, jednak ušetríte a jednak budete mať svoju obľúbenú potravinu, len v inom obale.

účtenka

Nakupujte drogériu v drogérii. Často sú čistiace prostriedky a kozmetické prostriedky oveľa drahšie vo veľkých supermarketoch ako v menším drogériách. Preto robte jeden veľký nákup v potravinách a jeden v drogérií. Uvidíte ako nižšie účty budete mať. Dokonca ušetríte aj na benzíne ak obmedzíte počet svojich nákupov.

supermarket

Míňate veľa peňazí na balenú vodu? Dnes je na trhu množstvo prístrojov na výrobu mineráliek, preto si jeden zakúpte a už nemusíte nakupovať ťažké a drahé vody v obchodoch. Taktiež ušetríte životné prostredie od zbytočných plastových fliaš. Investícia do tohto prístroja sa vám vráti už v priebehu pár mesiacov či týždňov.

26.4.2023