Starobylé mestečko Side v Turecku happytravel.sk, je označované za ten najkúzelnejší kút na svete. Okrem nádherných pláži a priezračne čistej vody, tu však môžete vidieť omnoho viac. Svoje nájdu milovníci histórie, oddychu a taktiež panenskej prírody.

Vodopád Manavgat

Medzi tie najunikátnejšie prírodné úkazy patria jednoznačne vodopád Manavgat.Rieka s rovnakým názvom, na ktorej sa nachádza tečie okolo mesta. Na konci sa vlieva priamo do mora. Nájdete tu aj obrovský prírodný park s neopakovateľnými záhradami. Takže ak hľadáte miesto dokonalého odpočinku, zavítajte práve sem. Vodopád patrí síce k tým menším, no i napriek tomu sa je naozaj na čo pozerať. Nachádza sa len necelé štyri kilometre od mesta. Ak sa nechcete okolo tohto miesta len tak nečinne poprechádzať, môžete využiť možnosť výletu na člne priamo po rieke.

Svoje tu nájdu aj fanúšikovia histórie. Ak toho chcete vidieť čo najviac, začnite v starom prístave. Hneď oproti môžete vidieť sochu Ataturk. Keď budete pokračovať smerom do mesta, natrafíte na pozostatky starobylého mesta, pozostatky chrámu Ticaret Agorasi, antické divadlo a taktiež ruiny Apolónovho chrámu. Jednoznačne by ste nemali obísť ani monumentálnu fontánu ( Monumental Fountain ). Po ceste k nej určite navštívte aj trhovisko na Liman Cd. a historické ruiny gréckeho amfiteátra Devlet Agorasi. Dlhšiu zastávku si môžete naplánovať v múzeu, v ktorom sa nachádzajú viaceré výnimočné zbierky. Uvidíte tu napríklad ukážky z historického sochárstva, či zbierku artefaktov, ktoré pochádzajú priamo zo starobylých ruín mesta.

Ruiny starobylého mesta Side

Ak chcete zažiť originálnu atmosféru Turecka, ktorá je naozaj neopakovateľná, nesmiete zabudnúť ani na návštevu miestnych trhovísk. Základom pri nákupoch, je zjednávanie ceny. V našich končinách je síce takýto spôsob veľmi ojedinelý, avšak v tejto krajine nemusíte mať žiadne zábrany. Obchodníci na zjednávanie ceny vyslovene čakajú. Takto môžete nakúpiť ozajstné skvosty za veľmi dobré ceny.

24.11.2019