Ak sa niečo v poslednú dobu stalo veľmi populárnou destináciou, tak je to práve Turecko. Ľudia tam radi chodia hlavne preto, že to nie je až také drahé, ale služby a aj kuchyňa sú naozaj neopakovateľné. Je fajn, keď vycestujete do nejakej krajiny. No je oveľa lepšie, keď pochopíte, že by ste sa o nej mali aj niečo naučiť, nemáte ten pocit? A práve preto sa musíte začať sústrediť na to, aby ste poznali ľudí krajiny, do ktorej sa chystáte. Môžete sa o nich veľmi veľa naučiť a pochopiť aj to, prečo sa správajú tak, ako sa správajú. Keď sa dopredu na kultúru, do ktorej sa chystáte, pripravíte, už vás nič závažné nemôže prekvapiť.
Turecká příroda
Čo sa týka Turecka, spočiatku sa vám bude zdať, že je naozaj veľmi podobné krajinám, ktoré poznáte a možno trochu aj tej našej. Nejde samozrejme o prírodu a o ľudí, ale v prvom rade o kuchyňu. Tá je skutočne aspoň v hoteloch veľmi podobná tej našej. No napriek tomu sú aj tu nejaké rozdiely, hlavne v tom, že ich typické zákusky sú o niečo sladšie, ako sme zvyknutí. Napriek tomu je jasné, že aj jedlo a stravovanie patrí ku kultúre národa. Nemyslite si, že sa tomu nejako vyhnete. Isté však je, že sa určite poriadne najete.
západ v turecku
Ak by ste chceli vedieť, ako sa správajú ľudia, budete možno veľmi prekvapený. Tu sa dá každý s každým hneď do reči. Zisťujú, odkiaľ ste, chcú vedieť, ako sa máte a či sa vám páči v Turecku. Kým my sa správame väčšinou veľmi odmerane a len málo sa usmievame, v Turecku je úsmev na dennom poriadku a taktiež aj ochota komunikovať. Bežne sa vám stane, že na vás prehovoria aj troma cudzími jazykmi, pretože chcú o vás niečo vedieť, a preto sa budú snažiť rozvíjať konverzáciu naozaj hocikde, napríklad aj vo výťahu. Vám to bude určite pripadať ako cudzincovi zvláštne, pretože my ako Slováci niečo takéto nepoznáme. No u nich je to jednoducho klasika.

26.4.2023