Stočené tachometre
Tak ako sa dokázalo, že v Nemecku takmer tretina používa auto so stočenými kilometrami, platí to aj tu na Slovenku, i keď predaj takého auta je zakázaný. Pred kúpou je teda dobré overiť si súčasný stav ojazdeného auta a spolu s ním aj zájsť si k odborníkovi na odhalenie možného tajomstva. Najazdené kilometre sa totižto neukladajú len do prístrojového panela, ale aj do ďalších riadiacich modulov. Ak majiteľ auta nebude súhlasiť s návštevou servisu, už viete, že o také auto nestojíte.

ford

Nádherný zovňajšok
Dohodli ste si termín stretnutia, tak ako to býva vždy pri možnej kúpe auta. Prídete a na parkovisku vidíte krásne, umyté, doslova vyleštené auto bez malého škrabančeka, jednoducho skvost. Tak sa pozriete sa dovnútra – auto povysávané, poťahy nepoškodené, skrátka všetko tak ako má byť. Prezriete si celý interiér auta, až sa vám to za takú výhodnú cenu nezdá ? Keď už ste so vzhľadom spokojní, choďte sa pre istotu ešte preventívne previesť. Zrazu majiteľ nesúhlasí a prvou výhovorkou je, že nemá dostatok paliva v nádrži ? A tu je pes zakopaný. Niečo s autom pravdepodobne nie je v poriadku a majiteľ tak schováva chyby, ktoré by vás v budúcnosti mohli stáť mnoho peňazí.

vw

Technický stav
Nejedenkrát sa ľuďom stalo, že ich predávajúci oklamali a až do dnes s nimi vedú nekonečné súdne spory. Zakrývajú totiž obrovské nedostatky, ktorých oprava sa šplhá na stovky eur. Vyhnite sa nezrovnalostiam a dopredu si skontrolujte technický stav vozidla. Ak si nie ste istí, dajte auto do rúk špecialistov, ktorí vám s radosťou pomôžu. Treba si dávať pozor aj na búrané autá, ktoré sa snažia majitelia čo najlepšie zamaskovať a predať za výhodnú cenu. Je dobré pripustiť si aj fakt, že autá bohužiaľ bývajú aj s dlhmi – to je nutné opäť len preveriť.

golf

Nekupujte auto sami
To samozrejme platí ak nepatríte medzi odborníkov na všetko, čo sa týka motorových vozidiel. Nenechajte sa oklamať a zoberte si kamaráta alebo známeho, ktorý je ochotný vám s kúpou pomôcť. Keďže žijeme vo svete, kde sa klame až sa hory zelenajú, netreba to podceňovať ani pri kúpe. Nechcete predsa auto na pár dní, však ?

21.9.2018