·         Ak ste práve čerstvý šofér , či meníte auto po niekoľkých rokov je dôležité aby ste správne vybrali a zakúpi svoj nový automobil. Poďme sa pozrieť na to aké autá si vyberajú mladý vodiči a vodiči ktorí majú prax s vedením vozidla.

volant


»          Začneme pekne od začiatku a to od mladých vodičov ktorý práve urobili skúšky a rozmýšľajú nad kúpou svojho prvého nového  auta. Taký to vodiči si zakupujú  auta ktoré majú nízky obsah napríklad 1.1 až 1,4 teda na benzínové palivo a po väčšine sú to  auta s ktorým sa môžu naučiť jazdiť. Najčastejšie prevládajú značky ako Škoda Felícia , Wolsvagen Golf a podobne. Najčastejšie sú to auta od 500 do 3 500 eur a vyrobené od roku 1995 do roku 2010Ty ktorý sú skúsení a menia auto po niekoľkých rokoch si môžu už zakúpiť silnejšie auta s obsahom 1,6 až 2,2. Teda auta s palivom na diesel. Vodiči si už zamilovali väčšie auta napríklad SUV s pohonom 4×4  s ktorým sa dostanete  do každého terénu alebo značky áut ktoré sú luxusnejšie napríklad Mercedes alebo BMW. Môžu to byť auta od 3000 do 15 000 eur závislosti od celkové využitia auta. Starší vodiči si zakupujú auta ktoré sú vyrobené od roku 2000 do 2018.

 
ferrati

»          Často krát sa to môže aj meniť a niektorý ľudia ktorý práve menia autá si zakupujú  auta ktoré patria do rady Hatchback. To však všetko od toho či auto potrebujú na prepravu do práce alebo na súkromné účely ale kupujú  si ich aj preto lebo majú veľký batožinový priestor. Záverom tohto článku chcem dodať že sú aj ľudia ktorý si zakupujú auta ktoré sú na elektrickú energiu  či LPG pohon. Takto auta sú skôr pre tých ktorý chcú ušetriť na pohonných latkách. No a čo sa týka potom samotných farieb mladý vodiči si kupujú auta v čiernych a bielych farba a podľa štatistík si starší vodiči zakupujú auta zlatej , striebornej , čiernej alebo bielej metalíze, prípadne tmavších odtieňoch. 

26.4.2023