Kvalita nášho spánku závisí od viacerých faktorov, ktoré by sme nemali podceňovať. Samozrejme naša psychická pohoda a problémy v práci alebo partnerských vzťahoch vplývajú na náš spánok. Ale aj taká posteľ a matrac sú veľmi dôležité faktory, ktoré dokážu znehodnotiť spánok mnohým ľuďom. Niekto si môže povedať, že kvalitný matrac úplne na kvalitný spánok postačí, no nie je to pravda. Ak nemáte kvalitnú posteľ, matrac všetko nedokáže zachrániť.

manželská posteľ

Pri výbere hlavne manželskej postele by ste mali dávať pozor na viacero ukazovateľov, ktoré v budúcnosti určite oceníte. Ak si posteľ kupujú mladí manželia, je tu veľký predpoklad, že posteľ bude viac namáhaná na rôzne nočné cvičenia ako u starších párov. Takže je dôležité kupovať pevnú posteľ z kvalitných materiálov. Niekedy kvalitu dokážeme posúdiť aj z hrúbky jednotlivých dosiek, ktoré tvoria nosnú konštrukciu postele. No ale aj kvalitné materiály ešte nezaručujú očakávaný výsledný efekt. Aj spojovacie materiály musia byť maximálne kvalitné, aby sa posteľ časom nerozkývavala.

manželská posteľ

Takéto predpoklady spĺňa dnes napríklad posteľ DELTA MAXI BOX https://www.segum.sk/produkt/9. Kvalitné pevné nosné materiály sú u tejto postele doplnené čalúneným čelom, takže posteľ je veľmi pohodlná a pôsobí príjemne a útulne. Vysoká bočnica až 46 cm zaručuje veľmi pohodlné vstávanie z postele. Navyše s kvalitným hrubým matracom bude výsledná výška postele až 60 cm. Výborný výsledný dojem postele umocňuje 2 mm hrubá ABS hrana, ktorá zaručuje navyše aj jej dlhú životnosť. Záujemcovia o túto kvalitnú posteľ si môžu vyberať z viacerých dostupných rozmerov. Ak nemáte problém s priestorom vo vašej spálni, určite by ste mali siahnuť po najširšej verzii o rozmere 200×200 cm. Dostatočná šírka zaručuje komfortný priestor pre každého z manželov. Navyše dostanete aj objemný úložný priestor, ktorý využijete na náhradné periny a vankúše.

8.1.2022