Pokiaľ sa máme zamerať na moderné interiéry, určite sa musíme venovať aj nábytku zo skla, nakoľko práve sklenený stavebný materiál sa stáva ich synonymom a akýmsi špecifickým znakom. Jednoduchšie povedané- v moderných interiéroch dominuje sklo.

sklo

Dnešná spoločnosť využíva potenciál skleneného materiálu skutočne naplno. Konkrétnejšie môžeme opísať niekoľko prioritných vlastností, akými sú jeho elegancia, priehľadnosť, prepúšťanie svetla, nenáročná údržba,… a predovšetkým estetické vlastnosti, ktoré sa však nedajú opísať slovami.

Pokiaľ si však jeho využitie predstavujete len vo forme okien či skiel, bez urážky žijete v minulom storočí. Interiéry 21. storočia poskytujú skutočne širšie spektrum využitia a sklo chytá podobu moderných prvkov napríklad vo forme celosklenených dverí, deliacich sklenených priečok, obkladov v kuchyni či elegantných sklenených zábradlí. Takýmito sklenenými prvkami interiér chytí moderného ducha, prispôsobí sa novým trendom, ale čo je najpodstatnejšie, bude pôsobiť akýmsi odľahčeným a kvalitne osvetleným estetickým prostredím. A kto by sa u seba doma alebo vo svojom podniku nechcel cítiť čo najlepšie, však?

Bezpečnosť? Samozrejme!
Nie, v týchto prípadoch nevravíme o klasickom labilnom skle, aké si možno predstavujete, ale ide o upravené, respektíve bezpečné kalené sklo, ktoré je niekoľkonásobne odolnejšie voči nárazom a v praktických situáciách v podstate nerozbitné. Ak by sa však nejakou nadmernou snahou kalené sklo rozbilo, rozsype sa na neškodné zaoblené časti malých rozmerov, čiže bezpečie je v tomto prípade zaručené.

barvy

Štýl
V prípade grafoskla tiež môžeme vravieť o možnosti grafickej potlače podľa vlastného priania. V opačnom prípade je však elegantnou voľbou i samotné číre sklo. Ak by však niekomu vadila jeho priepustnosť, môže si vybrať sklo farebné alebo už zmienené s grafickou fóliou. To platí najmä v prípade celosklenených dverí.

22.3.2019