Posuvné dvere majú oproti otváravým jednu veľkú výhodu, že zaberajú minimum priestoru a teda sú ideálne na použitie do stiesnených priestorov. Vedia sa posúvať pozdĺž steny alebo zapadajú do púzdra.

dveře

Inštaláciou jedného z týchto typov získate tieto bonusy:
bezbariérovosť
nehlučné a jednoduché otváranie
šetrenie priestorom
dlhodobá životnosť
nenáročná údržba
moderný dizajn

Z tohto výpočtu superlatívov je jasné, že posuvné dvere v ktorejkoľvek alternatíve sú výbornou voľbou, či už sa rozhodnete pre dvere s prichytením na stenu alebo zapadajúce do dverného púzdra, nebudete ľutovať. Veľké množstvo inšpirácií nájdete aj na webových stránkach.

domácí práce

Montáž dverného púzdra
Pri jeho montáži by ste mali pracovať čo najpresnejšie, dôležitý je každý centimeter, aby dvere do púzdra presne zapadli, každá nepresnosť spôsobí nefunkčnosť systému. K dverám je vždy priložený montážny návod, ak sa ním budete riadiť, nemôžete urobiť chybu. Pripravené púzdro už treba len vložiť do stavebného otvoru, spolu s dverami ho následne vyrovnať pomocou vodováhy do správnej polohy vo vodorovnom aj horizontálnom smere. Ďalším krokom je položenie koľajnice pre vedenie dverného krídla, dôraz dajte na správne nastavenie pojazdov a nakoniec namontujte vodiaci tŕň na podlahu. Ten zabezpečí úplnú funkčnosť celého systému.

konstrukce

Posuvné dvere na stenu
Ich prednosťou je už spomínaná úspora miesta, no vďaka vhodne zvolenému dizajnu vytvorí aj estetický doplnok interiéru. Inštalácia búracie práce je možná bez nejakých špeciálnych predchádzajúcich úprav. Jedinou podmienkou je obložková zárubeň so špeciálnou garnižou, ktorá je osadená nad zárubňou, pretože má na starosti správne fungovanie celého mechanizmu.

Ak si nie ste istí, že to zvládnete sami len pomocou priloženého návodu, nevadí, máme predsa odborníkov, ktorí montáž zvládnu na profesionálnej úrovni tak, aby boli výsledný efekt, kvalita prevedenia a bezchybná funkčnosť dverí zaistené.

3.9.2018