Pojem či značka mobilných telefónov Motorola sa k nám viaže s určitými spomienkami na dobu, v ktorej sme vyrastali a fungovali bez dotykových displejov. A práve pri pojme Motorola som si aspoň ja vždy predstavil taký veľký, ťažký a skutočne nemotorný mobilný telefón s malou obrazovkou, ktorý som ako žiak na druhom stupni základnej školy dostal na Vianoce pod stromček. A tí, ktorí ste vyrastali v tej iste dobe, máte zrejme k tejto značke podobné spomienky. Ale aké prekvapenie nás čaká v roku 2018?! Pojem Motorola už rozhodne nebude k smiechu, skôr k obdivu. Výrobca predstavil svoj nový mobil, ktorý je už údajne čerstvo v predaji.

mobil

Poďme sa na neho pozrieť
5, 9 palcový displej Max Vision HD disponuje slušným rozlíšením 720 x 1520 pixelov a pomerom strán 19: 9. Telo má dnešný typický slim dizajn, na zadnej strane sa nachádza snímač odtlačkov prstvov a dva foto objektívy s LED bleskom. Oficiálny názov tejto (už dostupnej) novinky je Motorola One a predstavila ju dnes už veľmi známa technologická spoločnosť Lenovo.

A čo jeho vnútro?
Pochopiteľne, dôležitou súčasťou dnešných mobilných zariadení je aj výkonný hardvér. A Motorola prišla skutočne s bombou, ktorou je procesor s frekvenciou až 2 GHz (čo je na mobil určite veľmi slušné). Konkrétnejšie ide o typ Qualcomn Snapdragon 625. Takisto aj operačná pamäť RAM s veľkosťou 4GB v nás vyvolá pocit, že po výkonnostnej stránke môžeme novú Motorolu prirovnať k takému bežnému spoľahlivému počítaču z nižšej, či možno strednej cenovej skupiny.

telefon

Ako je to s ukladaním, portmi a voľnou pamäťou?
Motorola One funguje na princípe Dula Sim, takže dokáže načítať 2 SIM karty súčasne s pamäťovou kartou (SD) s kapacitou do 256 GB. (Nie nepomýlil som sa, skutočne vravíme o gigabajtoch, nie MB). Zariadenie ďalej disponuje moderným portom USB-C a samozrejme vstupom jack na pripojenie slúchadiel.

Výdrž a batéria
Vo vnútri sa nachádza 3000 mAh batéria a balenie obsahuje skvelú a hlavne efektívnu Turbo Power nabíjačku, ktorá po nabití zaručí spoľahlivú životnosť batérie.

26.4.2023