Nemusíme čakať

Mnoho vynálezov bolo vytvorených práve s týmto zámerom, nikto totiž nechce márniť svoj čas. Všetci dobre poznáme tie nekonečné rady pred pokladňou na stanici, napäto sledujúc na tabuli čas odchodu vášho vlaku, no rad ľudí pred vami akoby sa nezmenšoval. Tomuto zbytočnému stresu sa však v dnešnej dobe môžeme pohodlne vyhnúť nákupom cez internet. Nejedná sa len o lístky na vlak, cez internet môžete dnes nakúpiť skutočne čokoľvek. S touto výhodou sa však pomaly ale isto vytráca osobný kontakt medzi ľuďmi, preto túto možnosť využívajte s rozumnou mierou. Občas je predsa pekné prejsť sa do obchodu, stretnúť tam milú predavačku či predavača, a zlepšiť im pracovný deň.

telefony

Nezabúdame

Mobilný kalendár s pripomienkami je obrovským pomocníkom pre zábudlivcov. Môžeme doň zapísať čokoľvek, a on nás vždy včas upozorní na podstatné udalosti. Už si nemusíme pamätať telefónne čísla, dátumy narodenín ani povinnosti, ktoré musíme vykonať. Všetko nám jednoducho oznámi pripomienka. Papierové diáre sú však ešte stále v móde, ich nevýhodou však je, že sa sami neotvoria a nepripomenú vám priateľove narodeniny, ani pracovné stretnutie.

Diaľka nehrá rolu

Vďaka výdobytkom modernej doby už pre nás dnes nie je problém spojiť sa s človekom na opačnom konci sveta. Cez internet si môžete dokonca volať aj písať zadarmo. Ak sa vaši blízki odsťahujú do inej krajiny za prácou, či štúdiom – bez problémov s nimi môžete ostať v spojení. Osobný kontakt síce nie je možné nahradiť, ale písanie mailov či správ, ktoré sa vašim blízkym doručia hneď po odoslaní, je rozhodne praktickejšie než niekoľko mesačné čakanie na list.

psací stroj

Mnohí sa však stále prikláňajú k riešeniam z minulosti, možno z nostalgie alebo im jednoducho moderný svet pripadá príliš uponáhľaný. Starožitnosti ako písací stroj či gramofón ľudia často vlastnia ako bytovú dekoráciu, niektorí ich však skutočne používajú. Vzdajú sa moderného smartfónu a radšej používajú klasický jednoduchý mobil, ktorý umožňuje len to, na čo je určený – volať a písať správy. Ručne písané listy sa stali vzácnosťou, sú prejavom veľkej úcty a ľudia sa im potešia oveľa viac, než obyčajnému emailu. Ako všetko ostatné, aj technológie majú svoju kladnú i zápornú stranu. Nech už sa prikláňate ku ktorejkoľvek z nich, určite im dajte aspoň šancu a nechajte ich zjednodušiť váš život.

26.4.2023