Urobiť si radosť drobnosťami poteší každého bez rozdielu pohlavia. Ženy venujú nákupom šiat a oblečenia oveľa väčšiu pozornosť ako muži, sledujú trendy v móde a občas si urobia v šatníku revíziu, aby zistili, či je nutné niečo doplniť alebo vymeniť za módnejšie. Nakupujú šaty, doplnky či topánky a to im robí radosť, veď páčiť sa chcú všetky, ale aj dobre sa cítiť vo vlastnej koži.

žena v bare

Dnešná móda je pestrá a tolerantná, no bežná pracujúca žena musí pri obliekaní brať do úvahy fakt, že celý deň bude v práci, a tiež je dôležité kde, pretože inak sa ráno oblečie maklérka či pracovníčka banky ako záhradníčka alebo trénerka. Každá však dbá na to, aby aspoň vo voľnom čase alebo príležitostne mala na sebe niečo ženské, v čom by sa cítila zvodne a príťažlivo. Na túto funkciu sa fantasticky hodia asymetrické šaty šaty, každej ženy dodajú jemnosť, zvýraznia siluetu postavy a dobrý strih dokonca dokáže výborne zamaskovať aj jemné nedostatky.

Ženy si šaty obľúbili a nosia ich v každom ročnom období, nie je to problém, pretože trh je nasýtený rozličnými typmi šiat podľa ročného obdobia, aj keď v súčasnosti sa dajú skombinovať aj letné hodvábne šaty s hrubým pleteným svetrom, no predsa len platia určité pravidlá, ktoré by sme mali dodržiavať, aby bol výsledok efektný. V lete si určite neoblečieme hrubé pleteninové šaty, a tie nie sú vhodné ani na spoločenské príležitosti. Takže si šaty vyberáme predovšetkým s ohľadom na ich využitie. V lete ľahké, vzdušné, na chladnejšie obdobia zasa z hrubších látok alebo z pletenín.

modelka, portrét

Internetové obchody sú plné rozličného tovaru a šiat takisto, ponúkajú ich v dlhých či mini strihoch, no zaujímavé sú asymetricky strihané šaty, ktoré zaujmú na prvý pohľad. V dĺžkach od mini cez midi až po členky, na ramienka, s dlhými a krátkymi rukávmi alebo s obnaženými ramenami, jednofarebné či vzorované, z rifľoviny, teplákoviny, úpletu či pleteniny, strihané asymetricky na jednu stranu alebo kratšie vpredu a dlhšie vzadu, s opaskom či bez, v pastelových farbách, s potlačou alebo klasické čierne, to všetko tvorí sortiment v eshopoch, ktorý čaká na svoje zákazníčky.

14.9.2021