Jednoducho hádate koľko treba kŕmiť
Ak nevážite jedlo svojho psa a namiesto toho len vyplníte misku psím jedlom, jednoducho nie je možné vedieť, či ho prekrmujete alebo nie.
Keď sa pýtame majiteľov, koľko dávajú do misky, väčšina z nich nemá žiadnu predstavu. Keď použijeme merací pohár a skutočne im ukážeme, ako vyzerá 1 šálka jedla, sú ohromení.

buldoček

Ak používate šálku alebo misku na odmeranie jedla, navrhujeme aby ste práve teraz zmenili merací pohár, skôr než vykonáte ďalšie zmeny. Prečítajte si obal a zistite, koľko by ste mali kŕmiť vášho psa alebo mačku na základe jeho ideálnej hmotnosti, alebo sa opýtajte veterinára, ak si nie ste istí. Potom použite správnu odmerku, aby ste mohli vždy podávať správne množstvo.
Pre psov aj mačky, ponechanie jedla celý deň môže tiež viesť k prejedaniu.

Zabúdate počítať dobroty pri tréningu
Vo všeobecnosti nechcete, aby viac ako 10 percent denných kalórií zvieraťa pochádzalo z chutných dávok a chcete, aby sa tieto denné kalórie zohľadnili vo vašich každodenných cieľoch. Môžete použiť viac dobrôt, pokiaľ ju spálite pri tréningu a viete o celkovom počte kalórií v každej maškrte.
Pri výbere maškŕt na výcvik, že by ste mali čítať štítky, aby ste našli dobrotu s nízkym obsahom kalórií, pretože pravdepodobne budete mať veľa z nich počas tréningu.

knagal

Zrazu chodíte menej často so svojim psíkom
Prechod na to, že sa váš pes iba raz prechádza okolo bloku namiesto dvojitej prechádzky, sa nemusí zdať byť veľkým problémom, ale môže vás nechať so zaguľatením psíkom. Vieme, že množstvo kalórií, ktoré sa používajú pri chôdzi, je úmerné ubehnutej vzdialenosti, takže je lepšie pozerať sa na vzdialenosť, než na čas. Ak odrežete vzdialenosť na polovicu, vyrežte aj spálené kalórie na polovicu.
Zlá správa pre rodičov domácich zvierat je, že cvičenie nemôže nahradiť kontrolu porcií alebo obmedzenie kalórií u zvierat s nadváhou. Takže zatiaľ čo zníženie cvičenia môže mať za následok zvýšenie telesnej hmotnosti, zvýšenie aktivity pravdepodobne nebude mať veľký rozdiel, ak váš pes je už bacuľatý.

26.4.2023