Poznáte to – rozhodli ste sa, že budete svoju domácnosť zdieľať s malým chlpatým stvorením. Vybrali ste si mačiatko, ktoré chcete u seba doma ubytovať a ktorému sa chcete naplno venovať. Uvažujete nad tým, čo pre také malé mačiatko potrebujete, aby sa u vás cítilo naozaj ako doma. Ako prvé vám napadne krmivo. Čo také malé chlpaté tvory s peknými očkami potrebujú? Možno nejaké granule, či mliečko alebo rôzne mačacie konzervy. Ďalšou vecou, ktorá vám prebehne mysľou je to, kde bude vaše domáce zvieratko bývať. Premýšľate, hútate a v hlave si vytvárate predstavu, kam by ste mláďatko umiestnili. Aj my sme takisto rozmýšľali a napadli nám rôzne myšlienky, ako by mal vyzerať ideálny.

kočička

Mohol by to byť nejaký košík, ktorý by sme vyplnili dekami a prikrývkami, aby sa nášmu drobcovi dobre spinkalo. Ďalšou veľmi dobrou možnosťou by mohol byť pelech. V špecializovaných obchodoch je ich neúrekom a môžeme si vyberať. Sú cenovo dostupné a originálne, takže ich dokonca môžeme zladiť aj s našim bývaním. Avšak, ak nechceme míňať peniaze a chceme vytvoriť nášmu mačiatku bývanie podľa našich predstáv, môžeme sa sami pustiť do výroby pelieška. Môžeme mu ho ušiť a vytvoriť tak jedinečné a pohodlné miesto na odpočinok pre nášho miláčika.

mačka

Niektoré mačiatka sú však obzvlášť náročné a dokonale odignorujú našu snahu o vytvorenie perfektného bývania pre ne. Radšej si vyberú našu posteľ a vankúš. Je to preto, že potrebujú byť v našej blízkosti. Ak nám to vyhovuje, nechajme si mláďatko vedľa seba a nezaťažujme sa kupovaním a tvorením. Koniec koncov, mačiatka si aj tak vždy urobia po svojom, či sa nám to páči alebo nie a nakoniec si vyberú také miesto, ktoré im bude najviac vyhovovať, bez ohľadu na to, koľko času, peňazí a kreativity sme boli ochotní investovať do tvorby ich pohodlia.

17.4.2019