Posielate vaše deti do obchodu? Pre rodiča je veľmi ťažké posúdiť, kedy by mal svoje dieťa pustiť samé na nákup. Asi je jasné, že čas je individuálny, no isté je, že nakupovanie je pre deti niečo ako splnený sen. To ešte nie sú vo fáze, kedy ich to vyslovene otravuje a kedy by urobili všetko preto, aby nemuseli chodiť do žiadneho obchodu. Zatiaľ je to pre nich len zábava, kedy sa im možno ujde nejaká sladkosť alebo nejaká hračka. Keď sa pozriete na to, aký ste boli v detstve vy, nevnímali ste to presne rovnako? Niekedy je až smiešne, ako doba neustále stojí, nemáme pravdu? Aspoň pri tých našich deťoch.

obchod

Ak však chcete dosiahnuť, aby bolo vaše dieťa schopné ísť na nákup samo a nakúpilo všetko, čo má, v prvom rade ho musíte brávať so sebou. Neodbremeňujte ho od toho a skúšajte, ako sa bude tváriť. Nie je to až také ťažké, ako sa na prvý pohľad zdá. Pošlite ho niečo nájsť a niečo zohnať alebo skúste, aby sa šiel niečo spýtať predavačky. To je pre mnohé deti kameň úrazu. Ale ako potom donútiť dieťa, aby vám donieslo to, čo chcete? Je jasné, že v prvom rade ho budete posielať len na malé nákupy.

peníze

Určite od neho nebudete chcieť, aby vám doniesol kartón minerálky, no nemáme pravdu? Na začiatok ho posielajte len po malé veci a uvidíte či si s nimi poradí. Postupne latku zvyšujte a uvidíte, že sa nakoniec nebudete obávať ho pustiť aj na veľký nákup. Pre vás to bude predsa iba pozitívne, no nemáme pravdu? Aspoň sa zbavíte ťarchy z nakupovania. A to je predsa už čo povedať. Takže sa nebojte hodiť nejaké povinnosti aj na vaše dieťa. Nemusíte ho od všetkého stále odbremeňovať a dávať pozor. Napriek tomu, že zaň máte zodpovednosť, musíte ho niečo naučiť. A čím skôr tým začnete, tým to bude lepšie, tým si môžete byť naozaj istý. Takže, čo to teda bude? Potrebujete niečo z obchodu? Tak na čo ešte čakáte?

26.4.2023