1. Zakúri, ale nevysuší

Medzi najhorúcejšie novinky patrí chytrý elektrický radiátor, Xiaomi Zhimi. Hodí sa do miestností s rozlohou do dvadsiatich metrov štvorcových. Priestor vykuruje rovnomerne, na vami zvolenú teplotu, v rozmedzí od 16, do 30 stupňov Celzia. Ľudia s alergiou, alebo dýchacími ťažkosťami, často nemôžu používať elektrické ohrievače. Ich zlou vlastnosťou je totiž nadmerné vysúšanie vzduchu. Xiaomi Zhimi je však výnimočný práve tým, že vzduch nevysúša ani pri najvyššom vykurovacom stupni. Preto je vhodný aj pre citlivejšie osoby. Ďalšou zaujímavosťou je spôsob akým vzduch ohrieva. Nasávanie sa nachádza na dolnej časti prístroja, takže nasáva chladný vzduch od zeme a teplý vychádza smerom nahor. Nikoho asi neprekvapí, že ho môžete ovládať aj cez wifi.

vysavač
 
2. Presne tak, ako vám to vyhovuje
Ak pracujete z domu, alebo iba často sedíte za počítačom, určite oceníte Xiaomi Youpin Mechanical Arm. Pýtate sa čo to je? Jednoducho povedané, mechanická ruka. Pivo z chladničky vám ale nepodá. Je určená pre notebooky. Vďaka nej si svoj laptop nastavíte presne tak ako potrebujete. Môžete s ním manipulovať v rozmedzí 300 stupňov a nadvihnúť ho do výšky približne 40 centimetrov.  
 

robot
 
3. Oddychujte!
Zas to upratovanie. Možno by ste sa mali zamyslieť nad niečím, čo vám ho podstatne uľahčí. Napríklad nad robotickým vysávačom Xiaomi Mijia roborock S50. Podobné typy vysávačov, nie sú samozrejme žiadnou novinkou. Roborock má však niekoľko výhod. Prvou,  je jeho dostupnosť na nemeckom sklade, takže ho môžete mať doma iba za pár dní. Druhou, pomerne prijateľná cena, ktorá sa pohybuje okolo 350 eur a treťou, že dokáže vysávať i zmývať. Tento inteligentný vysávač najprv váš byt vyčistí dôkladne „na sucho“ a vzápätí urobí ešte jedno kolo s mopom. Navyše je vybavený množstvom senzorov, takže sa nemusíte báť, že ho nájdete bezvládne ležať pod vašim schodiskom.

26.4.2023