Niekedy sa čudujete, čo je to za zápach vo vašej kuchyni? Keď otvoríte chladničku, môžete byť v pre prekvapení – chladničky sú známe, že nesú tisíce baktérií a plesní, ktoré môžu nakoniec viesť k alergiám a kontaminácii potravín.
Čistenie vašej chladničky nie je náročná úloha a môžete použiť veľa domácich výrobkov, ktoré už máte ako ocot, jedlá sóda alebo vodu. Teraz je čas dať vašej chladničke poriadne do tela ako sa baktérie množia a pleseň rastie ešte rýchlejšie v dôsledku rastúcich teplôt.

lednice

1. Vyhoďte všetko von
Najprv odstráňte všetko z chladničky a okamžite vyhoďte všetky staré alebo plesnivé ovocie a zeleninu. Skontrolujte dátumy exspirácie na iných potravinách, ako je kečup, majonéza, studené rezy, omáčky atď.

2. Vyčistite police
Dajte si gumené rukavice a skočte sa na chaotickú časť čistenie vašej chladničky! Odstráňte drôtené regály, sklenené police a zásuvky a umiestnite ich do umývadla. Vo veľkej miske urobte kombináciu horúcej vody a čistiaceho prostriedku a dajte im dobrý peeling a potom ich poutierajte utierkou do sucha.

3. Použite mix octu a sódy na pečenie
V malom vedre alebo miske, urobte zmes horúcej vody, ocot, jedlej sódy a trochu prostriedku na umývanie riadu. Použite špongiu na vydrhnutie zmesi po celej vnútornej stene vašej chladničky. Použite starú kefku na zuby, aby ste sa dostali do ťažko dostupných oblastí. Opláchnite všetko teplou vodou.

voda

4. Utrite nádoby
Utrite všetky nádoby, misky a fľaše a vložte potraviny späť do chladničky.
TIP:
* Na zníženie zápachu vložte do chladničky krabicu jedlej sódy.
* Na čistenie vonkajšej časti chladničky (ak je plast na smaltovanej oceli), použite čistič na viac povrchov.
* Ak máte chladničku z nehrdzavejúcej ocele, použite vlhkú handričku a biely ocot, aby ste získali väčší lesk.
Dúfame, že sa vám tento článok páčil a vaša chladnička bude už navždy čistá.

26.4.2023