Keď sa vrátim do čias, kedy som ešte nemala dieťa uvedomujem si, že som nikdy nebola od nikoho závislá. Snažila som sa starať sama o seba. Mala som stabilné zamestnanie a ak sa stala situácia, že som musela ísť na podporu v nezamestnanosti, popri nej som samozrejme pracovala na dohodu. Neviem si predstaviť, že by som len tak sedela doma bez práce a čakala kedy sa čo naskytne. Som taký akčný človek, ktorý neobsedí doma a furt chce niečo robiť alebo niekam chodiť.

podnikatelky

Zrazu som sa ocitla na materskej dovolenke a mala som zodpovednosť za malé stvorenie. Z dňa na deň sa nám zmenil život a nemala som priestor pre seba. To po čase viedlo k frustrácii a s partnerom sme sa začali hádať. Cítila som sa nedocenená a fakt, že som závislá od príjmu partnera ma tiež obmedzovalo, pretože som bola naučená mať na účte peniaze. Veď tieto nízke rodičovské dávky sú naozaj na smiech.

Hľadala som si spočiatku prácu cez internet, ktorú môžem robiť doma. Nakoniec sa mi podarilo sa zamestnať na dohodu u môjho zamestnávateľa, z čoho mám neskutočnú radosť. V práci prichádzam na iné myšlienky, svojim spôsobom si aj oddýchnem, porozprávam sa s kolegyňami o všetkom inom, len nie o veciach týkajúcich sa dieťaťa a čo je najlepšie, prinesiem do domácnosti peniaze.
Aj žena sa potrebuje rozvíjať.Zakaždým. To, že sa stala mamou nemá byť ako za trest. Úloha otca spočíva tiež v tom, že má rovnaké povinnosti ako matka. Minimálne by jej mal pomáhať a podporovať ju vo všetkom.

úspěch

Obdivujem ženy na materskej dovolenke, ktoré sa rozhodli podnikať. Popri deťoch je to naozaj odvaha. Ale teším sa z toho, že sa neboja rozvíjať svoj potenciál a plniť si svoje sny. Či už sa stanete počas materskej živnostníčka, alebo pracujete napríklad za pokladňou v supermarkete, myslite na to, že to nie je chyba. Ak viete, že vaše deti sú počas vašej neprítomnosti v dobrých rukách, tak prečo by ste si mali vyčítať to, že pracujete? Všetko je v poriadku. Veď keď je spokojná mama, je spokojná cela rodina.

22.3.2019