Začať spoločne bývať je veľkým krokom vo vzťahu. Až pri spoločnom bývaní zistíte, aký váš partner naozaj je. Či má rád poriadok, plní si svoje povinnosti, aké má stravovacie návyky a spánkový režim. Ako sa k vám správa keď je hladný, unavený, vyčerpaný z práce. Či si vie poradiť s problémami ako napríklad opraviť kohútik, upchatý odtok alebo navarenie večere. Až teraz odhalíte jeho pravé povahové črty. Môže sa z neho vykľuť sebecký lenivec, ktorý necháva všetku prácu na vás. Bordelár, ktorý po sebe zanechá spúšť všade, kde sa objaví.

kuchyň

Nezodpovedný človek, ktorý necháva kľúče vo dverách, zabúda zamknúť a platiť nájom. Sexista, ktorý rozdeľuje domáce práce na mužské a ženské, pričom tie ženské odmieta vykonávať.  Možno zistíte, že ste vôbec netušili, s kým vlastne ste. Bude to úplne iné ako doteraz, aj keď ste spolu randili dlho. Možno to však bude iné v tom pozitívnom smere. Možno sa ešte viac utvrdíte v tom, aký je to úžasný človek. Možno na ňom objavíte maličkosti, ktoré by ste bez spoločného bývania neobjavili a zamilujete sa do nich. Každopádne vám to otvorí oči. Zopár rád pred tým, ako sa pustíte do spoločného bývania:

Skúste najskôr podnájom
Aspoň na pár mesiacov predtým, ako začnete riešiť kúpu spoločného bývania. Nechcete aby sa vám stalo, že sa zadĺžite spoločne na celý život a vzápätí zistíte, že spolu nedokážete fungovať.

Rozdeľte si povinnosti
Porozprávajte sa o tom, kto má rád ktoré domáce práce, a ktoré nenávidí. Ak jeden z vás rád varí, druhý sa môže postarať o riad. jeden vytriedi špinavé prádlo a druhý ho bude vešať, aby sa uschlo. Spoločne sa dohodnite na deľbe úloh a vyhnete sa zbytočným hádkam.

interiér

Zhodnite sa na štýle zariadenia
Provensálsky, rustikály, minimalistický, industrálny…Dôležité je vybrať si jeden štýl, ktorý páči obom. Ak sa neviete zhodnúť ani na jednom, na rad prichádza kompromis. Môžete si interiér zariadiť v modernom štýle s romantickými prvkami. Zvoľte si jeden hlavný štýl, do ktorého zakomponujete prvky iného štýlu. 

26.4.2023