Pripravte si domov
 
Po prvé skontrolujte, či je Váš dom pripravený. Odporúčame nastaviť vyhradenú „oblasť psov“, kde môže mať, posteľ a hračky. V závislosti od veľkosti vášho domova a bez ohľadu na to, či sú určité oblasti „mimo hranice“, možno budete musieť nastaviť detské ohrádky.

štěně čivavy
 
Ak prinášate šteňatá domov, budete potrebovať vylepšiť svoj dom, aby ste ich udržali v bezpečí:
 
·         Uchovávajte elektrické káble zakryté alebo zaistené
·         Uložte topánky, ponožky a iné žuvacie špeciality v skrinkách
·         Držte odpad a recyklujte nenápadne alebo za zatvorenými dverami, kde zvedavé mláďatá nemôžu nič ničiť
 
Pripravte si zásoby – ale nie príliš veľa
 
S toľkými produktmi pre psov je ťažké vedieť, kde začať. Od základov, ako je vodítko a obojok, až po zábavné veci, ako sú maškrty a hračky. Môžete mať pocit, že existuje milión možností pre nových rodičov.

podengo
 
Najdôležitejšie veci do ktorých by ste mali investovať sú:
 
·         Obojok a vodítko
·         Tašky na hovienka
·         Psie lôžko a prepravka vhodnej veľkosti, ak plánujete niekam cestovať
·         Misky na jedlo a vodu
·         Vysokokvalitné krmivo pre psov (útulok alebo chovateľ by vám mal dať štartovnú časť jedla, aby ste mohli postupne meniť jedlo a značku pre Vášho domáceho miláčika)

zvíře
 
Nájdite veterinára
 
Výber veterinára môže byť jedným z najhorlivejších častí nového rodičovstva, ale nemusí to byť ťažké. Odporúčame vám nájsť veterinára predtým, než sa váš nový pes dostane domov, takže bude všetko nastavené už od začiatku.
 
Najlepší spôsob, ako nájsť veterinárneho lekára, je kombináciou výskumu a ústneho prejavu. Spýtajte sa svojich priateľov s domácimi miláčikmi, kde idú, a prečítajte si recenzie online, aby získali vedomosti o odbornosti veterinárnych lekárov.
 
Akonáhle je Vaše nové šteňa alebo pes doma, naplánujte si návštevu veterinára, aby ste sa zoznámili s miestom a ľuďmi. Dokonca aj v prípade, že váš pes nemá okamžité veterinárne potreby, je dobré nadviazať vzťah s veterinárom ihneď.
 

26.4.2023