Za oknami začína zúriť zimné počasie. Poletujúce vločky v mrazivom vetre jednoznačne ohlasujú príchod zimy. Teplo našich domovov je vzácnejšie ako inokedy a po prechádzke sa s vyštípanými lícami najradšej vraciame do vykúrených teplučkých domov alebo bytov, kde nachádzame útočisko pred zimným počasím. Ako však zaručiť, že práve váš dom sa stane tým teplučkým vyhriatym domovom? Jednoducho. S našimi zatepľovacími polystyrénmi sa ako mávnutím čarovného prútika premení váš domov na hrejivé miesto. Sme si istý, že rozdiel pocítite hneď na vlastnej koži. Už nebudete musieť neustále zapínať kúrenie, pretože v zateplenom dome sa teplo udrží dlhšie.

dom pred zateplením

Zatepľovanie domov je v dnešnej dobe bežnou realitou stavby či prerábania starších domov. Teplo, ktoré vďaka zatepleniu dokážeme ušetriť, jednoznačne zníži náklady na vykurovanie domu. Jednou z možností, akou zatepliť váš dom, je polystyrén. XPS, inak nazývaný aj extrudovaný polystyrén, však možno ešte nepoznáte. Na rozdiel od bežného polystyrénu neobsahuje typické polystyrénové guličky. Skvele bojujem proti chladu, ale taktiež aj proti horúčave. V zime sa postará o vaše teplo a naopak v lete sa postará o príjemný chládok. XPS sa vyznačuje aj svojou pevnosťou, takže problém mu nerobí ani zateplenie strechy či podkrovia. Ak rozmýšľate nad odizolovaním podláh, extrudovaný polystyrén je taktiež správna voľba. Takmer vôbec nenasáva vodu ani vlhkosť, preto je vhodný aj na zatepľovanie pivníc či fasád.

klasický polystyrén na zatepľovanie

XPS polystyrén je teda vhodné riešenie pre mnoho rôznych typov zatepľovania. Vyrába sa v rôznych hrúbkach, s rôznymi parametrami či rôznymi povrchovými úpravami. Od tohto všetkého sa odvíja aj cena za polystyren na zateplenie domu www.taloa.sk/produkty/tepelne-izolacie/extrudovany-polystyren-xps/. Cenová ponuka pre zateplenie vášho domu extrudovaným polystyrénom vám bude teda vyrobená na mieru podľa vašich zatepľovacích požiadaviek.

2.9.2021