Aloe Vera je rastlina, ktorá má naozaj všestranné využitie a je možné ju využívať ako potravinu, prísadu do kozmetiky či ako zložku do tabliet vo farmaceutickom priemysle. Táto rastlina je teda priaznivá pre ľudské telo z vonku a aj z jeho vnútra, ako forma výživy alebo nápoja, pretože má množstvo liečivých účinkov na pokožku aj vnútornú podporu tela.

Aloe Vera gél

Pomáhať môže pri zlepšení trávenia, zápche, detoxe, bolestiach svalstva, kĺbov, oslabenej imunite, vysokom krvnom tlaku alebo zvýšenom cholesterole. Čo sa týka využitia Aloe Vera v kozmetike, veľmi často sa do kozmetických produktov pridáva kvôli svojim hydratačným a upokojujúcim vlastnostiam. Rovnako je Aloe Vera skvelá aj na riešenie rôznych ekzémov, vyrážok a kožných problémov, pretože má antibakteriálne a hojivé účinky. Za najúčinnejšiu časť z tejto rastliny sa považuje práve jej gél, ktorý sa nachádza vo vnútri listu. Aloe Vera gél obsahuje veľké množstvo minerálov, enzýmov, antioxidačných vitamínov a ďalších prospešných látok.

Aloe Vera rastlina

Čistý Aloe Vera gél je najlepšie extrahovať priamo z rastliny a jej listov. Aloe Vera si môžete posadiť aj doma, pretože je nenáročná na pestovanie. Využiť následne viete priamo jej listy, z ktorých si vyberiete gél a ten môžete následne aplikovať kam potrebujete. Pokiaľ však rastlinu Aloe nemáte práve k dispozícií, dá sa Aloe Vera gél zakúpiť aj ako produkt v praktickej tube. Takýmto spôsobom ho môžete nosiť napríklad v kabelke a budete ho mať tým pádom po ruke vždy, keď ho budete náhodou potrebovať. Gél z Aloe sa hodí pribaliť do kufra aj vtedy, keď plánujete ísť na dovolenku k moru, pretože ak sa náhodou na slnku spálite, Aloe Vera môže poskytnúť prvú pomoc a chladivým účinkom zmierniť bolesť pri popálení. Rovnako sa tento gél hodí aj v prípade, keď máte malé deti alebo do lekárničky, kde dokáže taktiež poskytnúť rýchlu pomocou pri úraze na dezinfekciu rany a podporu jej hojenia.

4.3.2022