Najväčšia výhoda

Eseročku najviac získa podnikateľ s vysokými reálnymi nákladmi a taký, ktorý nepotrebuje byť sociálne poistený, prípadne je ochotný si odvody platiť dobrovoľne. Eseročka je u partnerov dôveryhodnejšia ako živnosť.
 

bussines

Založenie ,,na kľúč”

Založenie eseročky ,,cez počítač” Vám ušetrí čas, nervy a peniaze. Zvoľte si obchodné meno a štruktúru Vašej novej firmy. Všetko ostatné za Vás vybaví spoločnosť špecializujúca sa na zakladanie firiem. Do 14 dní  môžete mať všetky dokumenty potrebné na podnikanie.
 

1.     Vytvorenie s. r. o.

Vyberte si spoločnosť, ktorá sa špecializuje na zakladanie firiem. Na jej stránke kliknite napríklad na ,,Chcem založiť s. r. o.” V niekoľkých krokoch zadajte požadované informácie o svojej novej firme.
 

2.     Platba

Vyberte si spôsob platby. O niekoľkých minút Vám mailom prídu dokumenty potrebné pre založenie spoločnosti.
 

podnikatel

3.     Podpis dokladov

Notárom si dajte overiť podpis zakladateľskej listiny alebo spoločenskej zmluvy. Toto bude Vaša jediná cesta k notárovi, či na matriku.
 

4.     Registrácia spoločnosti

Po vrátení podpísaných dokumentov ( osobne alebo poštou ) firma za Vás podá návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra. Zabezpečí Vám aj živnostenské oprávnenie.
 

5.     Doručenie dokumentov

Po registrácií dostanete poštou všetky doklady potrebné pre biznis. Podnikať však môžete aj skôr, už odo dňa vykonania registrácie.
 

Živnosť

Najväčšia výhoda

V prvom roku podnikania netreba platiť sociálne odvody. Živnostníci bez väčších nákladov na vstupoch finančne získajú pri uplatnení si 40 – percentných paušných výdavkoch.
 

Ako ju naštartovať

Živnostenské oprávnenie získate tak zvaným ohlásením sa na živnostenskom úrade ( jednotnom kontaktnom mieste ), osobne alebo elektronicky. Úrad všetko vybaví za Vás, vrátane výpisu z registra trestov, registrácie na daň a zdravotného poistenia.
 

Ako začať podnikať
Ohodnoťte příspěvek

29.11.2018