Rusko

Povinné v januári a februári musia byť na všetkých kolesách pneumatiky označené M+S alebo zimné pneumatiku s hĺbkou dezénu 4 mm. Reťaze sa odporúčajú, ale nie sú povinné. Používanie pneumatík s hrotmi je zakázané v mesiacoch júl, júl, august.

řetězy
 

Srbsko

Povinné od novembra do apríla. Povinné je používanie pneumatík označených M+S alebo zimných pneumatík s minimálnou hĺbkou dezénu je 4mm. Reťaze sú povolené. Pneumatiky s hrotmi sú zakázané.
 

Slovensko

Povinné od 15. Novembra do 31. Marca na úsekoch pokrytých snehom a ľadom. Minimálna hĺbka dezénu je 3mm. Reťaze sú povolené len pri rýchlosti 50 km/h. Použitie reťazí môže nariadiť dopravná značka. Pneumatiky s hrotmi sú zakázané.
 

Slovinsko

Povinné od 15. Novembra do 15. Marca. Reťaze  sú povolené. Pneumatiky s hrotmi sú zakázané.
 

Španielsko

Povinné iba v niektorých regiónoch. Reťaze sú povolené.
 

pneumatiky

Švajčiarsko

Povinnosť určujú lokálne upozornenia a značky ( napríklad v horských oblastiach ). V prípade použitia zimných pneumatík je minimálna hĺbka dezénu 1,6 mm. Úrady môžu vyhlásiť povinné používanie reťazí vozidlá s pohonom 4×4 môžu mať výnimku). Pneumatiky s hrotmi sú povolené na zasnežených cestách medzi novembrom a aprílom. Maximálna rýchlosť pri použití týchto pneumatík je obmedzená na 80 km/h. Vozidlo s takýmito pneumatikami musí byť označené nálepkou.
 

Švédsko

Povinné od 1. decembra do 31. Marca. Minimálna hĺbka dezénu je 3mm. Reťaze sú povolené. Pneumatiky s hrotmi sú povolené od 1. októbra do 15. Apríla.
 

Turecko

Povinné od decembra do apríla, ak miestne úrady rozhodnú, že ich je potrebné používať. Minimálna hĺbka dezénu je 1,6 mm. Reťaze s hrotmi sú povolené iba v úsekoch označených dopravnou značkou.
 

Taliansko

Nie sú povinné celoštátne, regióny však môžu samostatne určiť časy a úseky ich používania. Reťaze sú povolené. Pneumatiky s hrotmi sú povolené od novembra do marca.
 

Ukrajina

Reťaze sú povolené na úsekoch pokrytých snehom a ľadom. Pneumatiky s hrotmi sú povolené pod podmienkou, že nepoškodia povrch vozovky.

Kde treba používať zimné gumy a reťaze?
Ohodnoťte příspěvek

29.11.2018