Od novembra by vlastníci drone museli zaregistrovať svoje údaje na databáze a letáky s drone by dokončili bezplatný online test bezpečnosti.
 
Ale členská členská organizácia tvrdila, že poplatok bol "príliš vysoký".
 
Plány by ovplyvnili každého, kto vlastní dron, ktorý váži viac ako 250 gramov (8oz).

drone
 
Iba tí, ktorí majú 18 rokov, by sa mohli zaregistrovať ako oficiálny majiteľ drone. Neboli by žiadne poplatky za "vzdialených pilotov" – tých, ktorí lietajú drones, ale nie sú registrovanými vlastníkmi.
 
Úrad pre civilné letectvo začal konzultácie o návrhoch s konečným rozhodnutím regulačného orgánu v júli.
 
Počet užívateľov dronov v Spojenom kráľovstve nie je známy, ale odhaduje, že sa zaregistruje 170 000 ľudí.
 
Nové pravidlá EÚ budú znamenať, že každý členský štát bude musieť od budúceho roka vlastniť národný register užívateľov dronov.
 
Podobná schéma registrácie vo Francúzsku je bezplatná, v USA stojí 5 USD (3,84 GBP) av Írsku 5 EUR (4,31 GBP). Úrad pre civilné letectvo však tvrdí, že tieto systémy sú súčasťou alebo úplne dotované daňovým poplatníkom.
 
Vláda poskytla finančné prostriedky na náklady na vývoj novej schémy registrácie dronov, ale CAA uviedla, že bude musieť vrátiť náklady na jej prevádzku, údržbu a aktualizáciu.
 
Regulátor uviedol, že udržiava poplatok „čo najnižšie“ a že v budúcich rokoch sa môže zvýšiť alebo znížiť v závislosti od počtu, ktorý sa zaregistruje.

kamery
 
Ale Asociácia FVP UK, ktorá predstavuje 4000 letákov, povedala, že "silne odmieta" poplatok, ktorý bol podľa neho "príliš vysoký".
 
"Zločinci sa nebudú registrovať, takže tí, ktorí sú v bezpečí a sú v súlade s pravidlami, sú tí, ktorí sú uvedení v databáze," uviedol generálny riaditeľ skupiny Simon Dale.
 
Dodal, že skupina by vyzvala členov, aby napísali svojim poslancom, ministrovi letectva a CAA, aby sa postavili proti plánom.
 
Carys Kaiser, fotograf z Peak District, ktorý prevádzkuje blog Drone Lass, povedal, že poplatok riskuje, že odradí ľudí od toho, aby sa venovali koníčku.
 
Porovnanie ďalších licenčných poplatkov

25.5.2019